Hakkımızda

Saizo ( 7 Haziran 1982, İstanbul), Türk yazar. 2006 yılında Kobel Ödülünü kazanarak bu saçma ödülü alan en genç iki kişiden biri olmuştur. Kitapları Hiç bir zaman satmadığı için basım evleri ile iyi papaz olmuştur. 2006 yılında TIME dergisi tarafından dünyanın en boş yazarları arasında 100 kişisinden biri seçildi. (Editör)

Aequitas (10 Kasım 1970,Laas),Somalili politikacı.1980 de bir zamanlar korsanlıkta yapmış bir isim. Babası polisti. 14 yaşında, Nazilerin gençlik kollarına katıldı; ama hiçbir zaman aktif bir katılımcı olmadı. Savaş patlak verince ilahiyat eğitimine ara vermek zorunda kaldı ve kendini Münih’teki bir uçaksavar birliğinde buldu. Savaşın sonlarına doğru ordudan kaçmasına rağmen 1985’te bir süre müttefikler tarafından esir olarak tutuldu. (Çevirmen)

 

Yoshitsune(27 Nisan 1984, Pasinler, Erzurum, Türkiye), eski vaiz, yazar. 50’yi aşkın aşk kitabı, çeşitli dergilerde makaleleri ve birçok vaazı yayımlanmıştır. Arapça, Farsça, ve Japonca Vaazlarını okuyucularına sivri bir dille empoze etmesi ile tanınır.Eğitim ve dinler arası diyalog konusundaki uygulama ve fikirleri nedeniyle aralarında filozof ve sosyal bilimcilerin de bulunduğu kişiler tarafından çağdaş İslam düşüncesine yön veren önemli bir düşünür olarak kabul edilmektedir.1999 yılı Ocak ayında sağlık sorunları nedeni ile Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş, o tarihten bu yana ABD’nin Cleveland eyaletinde yaşamaktadır. (Çevirmen)

Ryuk (Doğum: 29 Şubat 1962, Ölüm: 27 Eylül 1986, Dirilme: 12 Kasım 1993), Kaliforniya’da basit bir hipi ailesinin evinde dünyaya geldi. Doğuştan uzun saçları ile dikkat çeken bir çocuktu. 6 Haziran 1976 tarihinde bass çalmaya başladı. 1977 yılında Mangalika grubunun basçısı oldu. Bir tur esnasında otobüsten fırlayıp otobüsün altında ezildikten sonra kurtarmak için gelen vincin ipinin kopmasıyla aynı otobüs altında ikinci kez ezilerek öldü. Yokluğunda geçen yıllar boyunca müzik piyasası onu değişik şekilde hatırlasa da, 1993 yılında bir Mahou-Shoujo tarafından bir shoujo animede oynamak için diriltildi.  Ancak oynadığı rolle ilgili tüm kayıtlar bir yangın esnasında kayboldu. Bu rolü gören az sayıdaki mangakadan biri onu Ghost in the Shell’de yoldan geçen adam olarak oynatmak istedi. Bunun üzerine kendini anime ve manga sanatlarına adayan Ryuk, şu an Shinigamikai adında, nerede olduğu tam bilinmeyen bir yerde yaşamakta ve sadece canı isterse ortaya çıkmaktadır. Ve sadece siyah giyinmektedir… (Her işi yapar, tabi eğer ulaşabilirseniz…)

Genius_Prince (17 KasımPatı 1971, Budapeşte’nin Buda bölümünde) Japon bir anne ve Jamaikalı bir babadan doğma çekik gözlü melez bir zencidir. 1972 yılında annesini kaybetmesinin ardından onu bulmak için dedektif olmaya karar vermiştir. Ama Üniversite sınavlarına yeterince çalışmadığı için dedektif olamamış ve annesini bulma ümidini yitirmiştir. 11 yaşındayken orduya katılmış ve iki gün sonra da büyük bir ordu ile savaşa hazırlanmaya başlamıştır. Hiç bir eğitim almadan topçu birliğine yerleştirildikten sonra savaş alanına gidince düşman ordusunu görüp kaçmıştır. Sonradan savaşın sadece bir buçuk saat sürdüğünü öğrenmiştir. Savaş esnasında kaçtığı için savaş suçlusu ilan edilip Birmanya’ya sürülmüştür. Orada 1983 yılına kadar gazetecilik yapmış ama hükümeti sürkli eleştirdiği için Oğuz Kaan Operasyonu kapsamında tutuklanmıştır. Hapishaneden bir kaşık, bir kaçık ve bir pipet yardımıyla kaçmış ve bağlantılarını kullanarak Türkiye’ye göçmüştür. Birmanya’da Göçük Olayı olarak anılan bu olay aynı hapishanedeki 666 gazeteci ve 616 askerin de kaçmasına yardımcı olmuştur. Türkiye’de Saizo ile tanışıp MetanFetamin (Meth) işine girip iki hafta sonra batmıştır.1984 yılında artık temiz bir işle uğraşmak uğruna temiz yüzlü, çinli bir iyi aile kızı ile evlenmiştir. Şu an İstanbul Cihangir’de, eşi, 3 çocuğu ve ev arkadaşı Şerafettin ile yaşamaktadır. (Çevirmen)

Multimate_pnd (13 Haziran 1931, İstanbul), Türk Ressam ve belgesel yapımcısı. 2006 yılında Altın Panda Ödülünü kazanarak bu ödülü alan en genç kişi olmuştur. Ünü afrika bölgelerinde çok yaygındır ve yüzü aşkın ülkede hayvanat bahçeklerini ziyaret etmiştir. 2005 yılında pandaspect dergisi tarafından dünyanın pandanın kalınına en yakın 500  panda severi arasında gösterilirken, 2009 yılında ise MIME dergisi tarafından dünyanın en boş 100 kişisinden biri seçildi. Kasım 2009 tarihinde Alaskaya gitmek için uçağa binerken, yanında kedi nanesi bulundurduğu için göz altına alınmıştır, sonrada sınır dışı elilmiştir. Sonra pandaların yaşam alanı ile ilgili belgesel çekmek için Ugandaya gitmiştir. Orda hiç bir sorunla arşılaşmadan belgeselini çekmiş ordan ise istanbula dönmüştür.yaptığı belgesel bir çok tartışmata neden olmuştur, ktük tarafındanda belgeselinin büyük kısmı sansürlenmiştir. sonra aldığı tebkilerden sarsılmış ve asıl mesleği bırakma kararı almıştır. En son Darıca Hayvanat bahçesinde görülmüştür.(Çevirmen)

Reklamlar